Partizani/ Starova: Skuadra ishte perfekte. Arbitri lau gabimet me Vlorën

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Ekipi i Partizanit ka humbur në minutën e fundit përballë Flamurtarit me rezultatin 1-0.

Ky takim ishte përgjithësisht i qetë gjatë gjithë kohës, por kulmoi në minutat e fundit të takimit. Një penallti e dhënë nga Jorgji në favor të Flamurtarit në minutën e fundit të takimit, kanë sjellë protestat e ashpra të Starovës. Në një intervistë për “Superpsort”, Starova është shprehur se Enea Jorgji e morri atë vendim për të mbyllur llogaritë me ekipin e Flamurtarit.

“Komenti im për penalltinë është që Jorgji gjynahet që ka pasur me Vlorën, i lau sot. Kemi bërë ndeshje gati perfekte. Nuk na akordoi një penallti ndaj Ramadanit në favorin tonë dhe ka bërë shumë gabime të tjera në këtë takim. Penallti që u akordua në minutën e fundit ishte inekzistente. Nuk është problem penalizimi im, përkundrazi, ky është problemi i fundit.

Ne kemi bërë një rikuperim kapital në merkaton e janarit, por nuk më shqetësojnë këto gjëra në këtë moment. Për mendimin tim e përsëris që Partizani ka bërë një lojë thuajse e perfekte. Ishin gabimet e arbitrit ato që ndikuan, por nuk e di nëse kanë ndikuar gabimet që kanë bërë me Flamurtarin më parë apo erdhi një gabim sipasojë e presionit të tifozëve”, është shprehur Starova.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.