Pas lojtarit të kombëtares Nigeriane ,me Tiranën firmos talenti i kombetares se Kongos

0
SHPËRNDAJE

Tirana ka zyrtarizuar pak minuta më parë arritjen e akordit me talentin e kombetares së Kongos .
Hardy Binguila eshte 21 vjec luan si mesfushor qendre dhe shihet si një lojtar me të ardhme për bardh e blut.
Binguila eshte produktë i akademis se Auxerre në Franc .

Njoftimi i Tiranës

Hardy Binguila firmos per tre vite bardheblu

KF Tirana ka realizuar sot nje tjeter perforcim me shume vlera. Hardy Binguila ka firmosur zyrtarisht per tre vite bardheblu. Mesfushori eshte produkt i skuadres franceze te Auxerre dhe vjen si nje lojtar shume premtues per te ardhmen. 21-vjecari luan ne qender te mesfushes dhe eshte pjese e rendesishme e Kombetares se Kongos. Brenda pak ditesh ai do te jete ne Shqiperi per t’u prezantuar dhe nisur stervitjen me skuadren e tij te re. #welcomebinguila

S'KA KOMENTE

Comments are closed.