Peskara zyrtarizon një tjetër shqiptar

0
SHPËRNDAJE

malokuPas sulmuesit Rei Manaj, është një tjetër talent shqiptar që firmos me Peskarën. Bëhet fjalë për Leonardo Malokun.

Mbrojtësi i ri ka firmosur kontratën e parë si profesionist. Ai luan si mbrojtës i djathtë dhe e ka bindur trajnerin Oddo për t’i dhënë një vend tek ekipi i parë i Peskarës.

Kështu, pas Ledian Memushaj, Rei Manaj, Leonardo Maloku bëhet shqiptari i tretë që i bashkohet ekipit të sapongjitur në Seria A.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.