Preiti: Rëndësi rezultati, jo shiriti

0
SHPËRNDAJE

Prononcimi i Drejtorit Sportiv te Partizanit Atonello Preiti për “Supersport”

Preiti: Brenda skuadrës ka hirearki, ka lojtarë të cilët luajnë me klubin prej vitesh. Klubi do të vazhdojë të ndjekë të njëjtën rrugë, në bazë të kombësisë dhe metodave që janë përdorur më parë.

Cili lojtar do të mbajë shiritin e kapitenit në përballjen ndaj Kukësit?
Preiti: Besoj se nuk ka shumë rëndësi se cili do të jetë kapiten ndaj Kukësit. E rëndësishme është të luajmë futboll të bukur dhe të marrim rezultat kundër kampionëve të sezonit të kaluar. Nuk do të ketë ndryshime rrënjësore dhe për rrjedhojë kapiteni do të përzgjidhet në bazë të vendimeve të trajnerit rreth faktit se cilët futbollistë do të zbresin në fushën e lojës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.