Rashica drejtë Bundesligës, ja klubet favorite

0
SHPËRNDAJE

Bundesliga hap dyert për Milot Rashicën. Edhe pse është përfolur shumë shpesh në vitet e kaluara se mesfushori i talentuar i Viteses i interesonte skuadrave të Serisë A apo atyre të Premier Ligës, ai me sa duket do të vazhdojë karrierën e tij në Gjermani, ku ka disa klube të njohur që janë gati të sigurojnë shërbimet e tij.

Më i fundit është Shtutgarti, i cili sheh te mesfushori i krahut të djathtë një alternativë mëse të vlefshme për të bërë diferencën në futbollin gjerman. Sipas “blastingneës”, Rashica është kthyer në objektivin kryesor të merkatos së klubit dhe nuk do të ishte çudi nëse ai do të transferohej që në janar në Bundesligë, duke i dhënë lamtumirën Viteses.

Rivaliteti kryesor në këtë pikë vjen nga Hanover, një klub i cili monitoron prej kohësh Rashicën edhe falë lidhjeve që ka me Altin Lalën, ish-kapiten i kësaj skuadre dhe menaxher i mesfushorit. Të dy klubet gjermane mund të nisin një ankand të mirëfilltë për futbollistin, pasi duken të gatshëm të paguajnë shifrën fillestare prej 5 milionë eurosh që Vitese i ka vënë kartonit të tij.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.