Reagojnë “Delegatët” : Lironi shokët. Nuk kemi sharë Finon por arbitrin Sino

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Ndeshja midis Teutës dhe Lushnjës është ndërprerë në pjesën e parë, për shkak të disa ofendimeve që kanë ardhur nga ana e tifozëve të ekipit udhëtues. Por sipas asaj që është përfolur në media, këto ofendime kanë qenë në drejtim të Bashkim Finos.

Grupimi “Delegatët” kanë komentuar për “minuta90.com”, duke u shprehur se kjo është e gjitha një ngatërresë, ndoshta jo edhe aq e rastësishme.

” Grupimi “Delegatët” kanë qenë të pranishëm në ndeshjen ndaj Teutës. Në një moment të caktuar, ne kemi ofenduar kryesorin e takimit, Emirion Sinën. Por sipas lajmeve që janë publikuar në mediat e ndryshme, ndoshta jo në mënyrë aq të rastësishme, jemi akuzuar sikur kemi sharë Bashkim Finon.

Kjo është e pakuptueshme, ndërsa policia na ka dhunuar, ndërkohë që ne nuk kemi hedhur asnjë send të fortë në fushën e lojës. Shumë prej pjesëtarëve tanë janë në polici, pa asnjë të drejtë nga këta të fundit. Ky problem duhet të marri zgjidhje sa më shpejtë”, është shprehur kryesia e këtij grupimi.

Lushnja feston golin

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.