Rikthehet / Kupa e Shqipëris

0
SHPËRNDAJE

Diten e sotme luhen ndeshjet e kthimit te raundit te dyte te kupes se Shqiprisë .

Priten shumë duele interesante , ku Kukesi do tentoj përmbysjen ndaj Egnatia-s ne Peze Helmes , gjithashtu dhe Teuta ndaj Terbunit ne shtepi.

Vec dueleve interesante , sot disa ekipe pritet te lajne duart me kupen , ku Besa ka pohuar prej kohesh qe nuk ka objektiv kupen ndaj Tiranes luan për te respektuar garen.
Gjithashtu, Partizani, Flamurtari, Laci, Bylis , Luftetari, Pogradeci ,kanë fipotekuar kalimin e turit qe ne sfiden e parë me fitoret përkatese.

E mërkurë, 27 shtator

Grupi A
Ora 13:00
(Kamza – Iliria (2-0)
Ora 14:00 luhet neser)
Kukësi – Egnatia (0-1)
Ora 15:30
Teuta – Tërbuni (0-1)
Vllaznia – Kastrioti (0-0)
Tirana – Besa (2-1)
Besëlidhja – Shënkolli (2-0)
Erzeni – Burreli (1-2)

Grupi B
Ora 13:00
Partizani – Naftëtari (6-2)
Ora 15:30
Luftëtari – Elbasani (3-0)
Laçi – Sopoti (12-0)
Flamurtari – Dinamo (2-0)
Korabi – Turbina (2-3)
Lushnja – Apolonia (1-1)
Bylisi – Tomori (3-0 në tavolinë)
Pogradeci – Shkumbini (2-0)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.