Schweinsteiger: Auf Wiedersehen Gjermani!

0
SHPËRNDAJE

ap-germanys-bastian-schweinsteiger-resigns-from-national-squad
Bastian Schweinsteiger

Lamtumirë Gjermani! Kjo foto nga ndeshja Gjermani – Irlandë e Veriut në Euro 2016, do të jetë e fundit e mesfushorit Bastian Schweinsteiger me fanellën e Kombëtares gjermane pasi vendosi ti japë fund karrierës me Kombëtaren dhe tashmë do përqendrohet te klubi i tij.

“I kam kërkuar trajnerit të mos më thërrasë më në Kombëtare,” – tha 31 vjecari. “Kam vendosur të tërhiqem. Arritëm dicka të madhe me fitimin e Botërorit 2014, dicka që nuk përsëritet dot në karrierën time. Prandaj them që është e drejtë ta mbyll me kaq dhe ti uroj skuadrës kualifikimin për në Botërorin 2018”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.