Shikoni çfarë ka humbur Partizani në 3-4 vite nga akademia

0
SHPËRNDAJE

Die në emisionin “gol pas goli” Sherif Kallaku u shpreh se u largova , nga akademia e Partizanit pasi këtu nuk funksionojnë ekipet zinxhir , faqa “#superliga_shqiptare79” në instagram , ju sjell një shembull se çfarë ka humbur Partizani në 3-4 vite nga akademia e tij.

1 Indrit Prodani u larguja një jave më parë drejtë Lacit .
2 Nertil Hoxhaj u largua nga Partizani dy 2 sezone më parë , tani luan me Bylis dhe shihet si një lojtarë më të ardhme .
3 Mario Dajsinani u largua këte vit nga Partizani drejt Skenderbeut , momentalisht portieri i shpresave.
4 Ersildo Smaci u largua këte verë drejt Lacit ku pritet te jete mesfushori qe do te mbajë peshën kryesore tek mesfusha Kurbinase në të ardhmen .
5 Klevis Sadiku u largua dy vite më parë drejt Kukesit momentalisht luan me Kukesin B , dhe është golashënues i ekipit B.
6 Stivi Janku u largua kte verë drejtë Luftetarit ku firmosi dhe kontratën me Gjirokasteritet.
7 Elis Doksani u largua këte verë drejt  Dinamos , momentalisht  mbrojtes i shpresave kuq e zi.
8 Gresild Lika momentalisht nën kontratë me Partizanin po është huazuar tek Dinamo nuk ishte në planet e trajnerit Juliano.
9 Gentian Selmani u largua 3 vite më parë drejtë Lacit ku luan si titullar tek Laci dhe shpresat kuq e zi.
10 Ardit Jaupaj i larguar këte verë drejt Flamurtarit (Kosovë) formula e transferimit nuk dihet .
11 Valentino Murataj i larguar nga Partizani 2 vite më parë tani pjesë e Bylis ku ka firmosur kontratë 3 vjecare.
12 Fabio Hasa i larguar në janar nga Partizani momentalisht ka firmosur me Dinamon.
13 Mikel Hoxha i larguar nga Partizani pasi nuk ishte në planet e tyre , firmos në superligë me Luftetarin.
Në fund 14 Sherif Kallaku i larguar disa vite më parë nga Partizani u17 , dje shënoj golin e parë me Lacin duke mposhtur Partizanin.

14 lojtarë nuk janë pak po ka ende dhe shumë të tjerë qe Partizani ka humbur për shkak të menaxhimit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.