Shitja e fanellave, Milan suprizues

0
SHPËRNDAJE

LONDON, ENGLAND - MAY 21:  Anthony Martial of Manchester United celebrates victory after The Emirates FA Cup Final match between Manchester United and Crystal Palace at Wembley Stadium on May 21, 2016 in London, England. Man Utd won 2-1 after extra time.  (Photo by Paul Gilham/Getty Images)
Anthony Martial (Foto: Paul Gilham/Getty Images)

Milan mbetet një nga të preferuarit e koleksionistëve të fanellave të futbollit edhe pse niveli i këtij ekipi në fushë ka lënë për të dëshiruar vitet e fundit. E kjo i atribuohet më   së shumti Keisuke Hondas, fanella e të cilit është së tepërmi e preferuar, kryesisht nga tregu aziatik.

Në vendin e parë ndodhet Manchester United me 2 milion e 850 mijë fanella të shitura, ndërsa lojtari i saj,  i talentuari  Martial është më i preferuari duke mundur konkurrencën e Messit dhe Ronaldos.

Britanikja The Sun shfaq këtë renditje (në kllapa lojtarët me shitjen më të madhe):

10-Milan (Honda), 9- PSG (Di Maria), 8- Liverpool (Coutinho), 7- Juventus (Pogba),        6- Arsenal (Sanchez), 5- Bayern Munchen (Robben), 4- Chelsea (Hazard), 3- Real Madrid (C. Ronaldo), 2- Barcelona (Messi), 1- Manchester United (Martial).

S'KA KOMENTE

Comments are closed.