Sowe:Krahasimi me Ekuban?Unë dëshiroj të ndjek rrugën time /Jam i lumtur për Ekuban që bëri një sezon të bukur në Shqipëri.

0
SHPËRNDAJE

I ardhur nga Kievo tek Skenderbeu Ali Sowe flet per “supersport” ne prag te ndeshjes me Partizanin, përshtatja me ekipin, golat ,si dhe krahasimi me Caleb Ekuban.

Sowe:Duke luajtur për një skuadër si Skënderbeu është një detyrim që në ndeshjen ndaj Partizanit të japim maksimumin në fushë për të fituar.”

Goli i pare me Skenderbeun?

Sowe:Golat do të vijnë, punoj shumë gjatë gjithë javës por kam besim se do të zhbllokohem. Për momentin kjo nuk përbën problem, sepse jam optimist. Çfarë duhet të bëj për të shënuar? Nuk mendoj se më mungon diçka. Besoj te puna dhe mendoj se duhet të punoj më tepër, më pas golat nuk do të mungojnë.”
Sowe flet dhe për përshtatjen tek Skenderbeu

Sowe:Me shokët e skuadrës ndihem mirë, grupi ka shumë harmoni dhe gjithçka po shkon mirë. Ky është një ambient i shkëlqyer, qyteti është i bukur dhe i qetë, ashtu si edhe njerëzit por edhe tifozët. Ndihem mirë. Më pëlqen shumë si punon ekipi dhe shpresoj të zhbllokohem sa më shpejt. Klubi, stafi teknik dhe lojtarët u treguan të zotët që më ndihmuan të përshtatem sa më shpejt. Ndihem shumë mirë me të gjithë. Nevojitet pak kohë që të ambientohem maksimalisht, sepse ndryshimi i klimës më ka krijuar pak probleme.”

“Pas debutimit në kampionat, sulmuesi mori edhe nofkën “bisha” nga shokët e ekipit”

Sowe:Jam një “bishë” në fushë? Natyrisht që kjo më motivon, sepse nëse shokët e ekipit besojnë te unë, është një stimul që të jap edhe më tepër.

Karahasimi me Caleb Ekuban?
Sowe:Unë dëshiroj të ndjek rrugën time. Përpiqem gjithmonë të jap maksimumin. Do të mundohem të jap më të mirën në ndeshje. Jam i lumtur për Ekuban që bëri një sezon të bukur në Shqipëri. E njoh dhe e kam shok dhe i uroj gjithë të mirat. Tani Ekuban është larguar, ndërsa këtu jam unë që duhet të ndjek rrugën time.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.