Superiorja/ Lushnja dhe Kamza në kërkim të 3 pikëve

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Në stadiumin “Loni Papuçiu” të Fierit luhet nesër ndeshja mes Lushnëjs dhe Kamzës, dy skuadrave që u ngjitën në Superiore nga Kategoria e Parë. Asnjë nga këto skuadra nuk ka fituar në dy javët e para dhe nesër është shansi për të fituar terren në tabelën e renditjes.

Në fakt, më shumë shanse për fitore ka Kamza, që ditën e parë të javës ndali në barazim Skënderbeun. Skuadra e drejtuar nga trajneri Ndreu ka investuar më shumë në merkato dhe ka një moral më të lartë.

Lushnja vjen pas dy humbjesh dhe do të bëjë gjithçka për t’u futur edhe ajo në “valle”. Fakti që ndeshja luhet në fushë asnjanëse favorizon Kamzën, por në futboll asnjëherë nuk i dihet.

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.