Tirana e merr përgjigjen nga UEFA

0
SHPËRNDAJE

tirana novi pazarTirana e ka marr përgjigjën nga UEFA në lidhje me mosmarrjen pjesë të bardhebluve në Europë.

Panorama Sport shkruan se institucioni më i lartë i futbollit europian është shprehur se rregullorja thotë që një ekipi zëvendësohet nga një ekip tjetër kur nuk ka filluar kompeticioni.

Kështu, Tirana nuk merrte dot pjesë pasi Europa League kishte nisur kur u mor vendimi dhe Partizani kishte luajtur.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.