Tirana prezanton mesfushorin nga Kongo

0
SHPËRNDAJE


Tirana ka prezantuar sot mesfushorin Kongolez Hardy Binguila me te cilin akordi ishte arritur pak dite me pare , por me marjen e vizes ai i është bashkuar sot Tiranes , teksa ka berë dhe prezantimin zyrtare si bardh e blu , Binguila ka folur dhe fjalet e pare si bardh e blu.

Njoftimi i Tiranes

Hardy Binguila zyrtarisht bardheblu.

Hardy Binguila eshte prezantuar sot ne ambientet e klubit duke u veshur zyrtarisht bardheblu. Mesfushori i talentuar nga Kongo ka marre numrin 10 ne fanelle pasi ka nenshkruar per tre vitet e ardhshme si lojtar i Tiranes. Binguila dje eshte bashkuar me skuadren ne stervitje dhe kete fundjave do te jete i gatshem per trajnerin Ze Maria.

Binguila:Jam i lumtur qe jam ketu dhe per aventuren e re. Tirana eshte nje klub i madh. Merveil me ka treguar per atmosferen e mire, futbollin cilesor dhe atmosferen qe krijojne tifozet. Mezi pres te luaj dhe premtoj me te miren time”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.