Vllaznia/ Ademi-Qeverisë: Stadiumi është prona jonë

0
SHPËRNDAJE

Stadiumi “Loro Boriçi” u rikonstruktua së fundmi dhe Vllaznisë iu desh të luante disa kohë në “Reshit Rusi”, ndërkohë që tani punimet thuajse janë mbyllur, ka zëra për një tentativë të qeverisë për një administrim të përbashkët mes saj dhe palëve të treta.

Momentalisht gjithçka është në kuadrin e fjalëve, por kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, në një prononcim të dhënë në “TV1 Channel”, ka deklaruar:

”Ne kemi pasur jo pak dëm gjatë punimeve të këtij stadium në shumë aspekte. Dua t’ju kujtoj se për dy vite ne si Vllazni nuk kemi bërë asnjë ndeshje në stadiumin ‘Loro Boriçi’. Stadiumi është i Bashkisë së Shkodrës. Unë kam dëgjuar në fakt dhe dua që të mos jetë e vërtetë, ku pritet të ketë një vendim të Këshillit të ministrave për një administrim të përbashkët mes qeverisë dhe të tjerëve, ndër këta të tjerë është edhe Bashkia Shkodër. Nëse është kështu, ne do të bëjmë gjithçka ligjore për të mbrojtur të drejtën e pronësisë që bashkia ka në këtë objekt. Është një pronë të cilën ka të drejtë vetëm Këshilli Bashkiak që të vendosë për tjetërsimin e saj dhe askush tjetër”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.