Vllaznia/ Gjoka: Shumë shpejt Vllaznia do përmirsohet

0
SHPËRNDAJE

Ndeshja?

Ishte një ndeshje e mirë, u munduam ta godisnim kundërshtarin sipas mënyrës tonë. Pati një çekuilibër në ekipin tonë dhe pësuam kështu edhe golin e dytë, ndërsa goli i tretë ishte sepse u hodhëm të gjithë në sulm.

Guri?

Është një lojtar që ka kohë që ka ikur nga Shkodra dhe sot është një vlerë e madhe për futbollin. E njoh mirë sepse e kam drejtuar te Kukësi.

Merkato?

Merkato e dimrit për ne ka mbaruar sepse jemi munduar të bëjmë disa ndryshime aty ku kishim nevojë. Deri diku skuadra funksionoi, por unë jam më i ftohtë dhe mendoj se skuadra bëri mirë. Kishim përballë kampionët të cilët kanë cilësi. Mendoj se shumë shpejt do të vijmë në më të mirën tonë.

Duartrokitja për Gurin?

Është normale sepse tifozët shkodran kështu i respektojnë lojtarët dhe jo vetëm Gurin. Ata kanë kulture sportive, kështu është publiku shkodran.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.