Zbulohet “enigma”, ja kush është trajneri i Luftëtarit

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Luftëtari ka pësuar disa ndryshime ghatë verës, ndërkohë që më i rëndësishme ka ndodhur me drejtimin e stafit teknik, pasi nga Uruguai kanë ardhur Daniel Fernandez dhe Luis Kurbelo.

Të gjithë e kanë vënë re që pas ndeshjeve për mediat është Kurbelo ai që flet, ndërkohë që edhe gjatë ndeshjeve shihet shumë në këmbë duke dhënë udhëzime.

Opinioni është mësuar me idenë se trajneri i bluzinjve është Daniel Fernandez, por në fakt në Gjirokastër e shpjegojnë ndryshe: Luftëtari nuk ka një trajner, ka dy: Luis Kurbelo dhe Danile Fernandez.

Ka ndodhur dhe në ekipe të tjera diçka e tillë, teksa paa dy vitesh ishte skuadra e Kukësit që e aplikoi për një periudhë të shkurtër diçka të tillë, kur ekipi drejtohej nga Klodian Duro dhe Hasan Lika.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.