Zyrtarizohet Pjaca

0
SHPËRNDAJE

13697052_1216964611709535_8475019502601813913_nVizitat mjekësore shkuan me sukses dhe vetëm pak orë pasi shënoi një dygolësh në ndeshjen e tij të fundit për ekipin kroat (Dinamo Zagreb – Vardar 3-2), Marko Pjaca prezantohet zyrtarisht nga Juventus si lojtar i bardhezinjve italianë.

Lojtari 21 vjecar mbahet si një nga talentet më të mëdha të viteve të fundit dhe vetëm pak ditë me parë dukej se Inter do ta merrte por më pas ndërhyri edhe Milan por as këta të fundit nuk përfituan dot shërbimet e tij.

Pjaca është anëtar i rregullt edhe i Kombëtares kroate pavarësisht moshës së tij të re.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.